Forum zsech.forumoteka.pl Strona Główna zsech.forumoteka.pl
Forum uczniów i nauczycieli ZSECh
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Religia
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum zsech.forumoteka.pl Strona Główna -> Religia i problemy filozoficzne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bedeaniolem
Tubylec
Tubylec


Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 55

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 8:49 pm    Temat postu: Religia Odpowiedz z cytatem

religia a nasze zycie;

mowta co chceta,co wam lezy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baczek
Prze Ziom :)
Prze Ziom :)


Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 589

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważna część życia normalnie egzystującego człowieka, ot co ( :
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bedeaniolem
Tubylec
Tubylec


Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 55

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a cos glebiej? :>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Molko
Prze Ziom :)
Prze Ziom :)


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 600

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za religje sporo osob mnie skresiłó...nawet w klasie pare osób zaczelło się nabijać.....Polacy na jedej tacy leżą.....

Dla mnie Boga nie ma..... a kościól i katolicy mnie mocno zraźili...dla tego ich nie nawidze

(i do Bącura nikt mi nie zrobił prania muzgu!!!!!!!!!!)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Salomon
Prze Ziom :)
Prze Ziom :)


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 343

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy naprawdę nie wierzysz w istnienie Boga?
A co do katolików - nie oceniaj nas tak źle. Są lepsi i gorsi, a są też tacy, którzy w ogóle nic nie mają wspólnego z katolicyzmem, choć strasznie się za religijnych uważają.
Natomiast co do uczęszczania lub nie na religię - czasem trzeba mieć odwagę powiedzieć nie i nie chodzić jeśli się nie widzi potrzeby. Lekcje religii są (jeśli się nie mylę) nieobowiązkowe i nikogo nie powinno się skreslać tylko dlatego, że nie uczęszcza na nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Molko
Prze Ziom :)
Prze Ziom :)


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 600

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to jednak Polska.....tutaj zawsze się znajdzie kij by kogoś uderzyć..ludzie zawsze mieszali się w czyjeś życie.....

Byłem katolikiem ,sam siebie znienawidzilłem ,może dla tego nie nawidze wszystkich.........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Baczek
Prze Ziom :)
Prze Ziom :)


Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 589

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"w klasie zaczęło się nabijać" - taak? Ciekawe w której?

Zamykasz się w swoich kilku metrach, otwórz oczy człowieku, popatrz tam, gdzie niebo styka się z ziemią, a nie tylko na odległość swoich butów!

"Ludzie mieszali się w czyjeś życie" - otóż tak jest w każdym cywilizowanym kraju! Twoje życie nie należy tylko i wyłącznie do ciebie lecz do każdego z kim utrzymujesz kontakty-komu na tobie zależy - głównie rodziny, przecież powstałeś z ciała swojej matki.

A z resztą, nie ma sensu tego pisać, bo masz przeżarty mózg! i nawet najbardziej czyste, klarowne, jasne, jednoznacznie niepodważalne argumenty cię nie przekonają.

Nie cel w dostrzeganiu samego zła i hiperbolizowaniu go. Komu to pomoże? Tobie? Byś się dołował dalej, użalał nad sobą jak ciepłe kluchy, nakręcał negatywnie - to jest chore!
A może to sposób na to by być w centrum uwagi, by każdy się tobą interesował, pocieszał, tłumaczył niewiadomo co.

Ja ci sie dość natłumaczyłem i więcej nie będę!

PS. Sorry, że na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Molko
Prze Ziom :)
Prze Ziom :)


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 600

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i dobrze....i nie chce być w centrum uwagii i nie użalam się nad sobą...co do ataku na temat religji to pare osób ostro pojechało...............

Może i mam przeżarty muzg ale to jest moja sprawa!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bedeaniolem
Tubylec
Tubylec


Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 55

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..kazdy ma swoje zboczenia,i jest pogiety na swoj piekny sposob..

to ze zyjesz nietylko dla siebie jest prawda,kazdy czlowiek nas uczy czegos innego,jestemy tu nie z wlasnej woli i samotnie nic niedamy rady zrobic.nic poprostu..tak smiesznie jest ten swiat skonstruowany i musimy sie poddac systemowi,ale po to mamy wlasne serce i umysl by sie nimi poslugiwac dla siebie(wiesz o co mi chodzi?o to ze niemusisz byc taki jak ci nazuca wiekszosc,musisz chodzic do wc,placic podatki..reszta jest zalerzna od ceibie)

u mnie na religi katolickiej(choc juz dawno chcialam zmienic,bo moge..) mowimy o zyciu codziennym,o ksiazkach,pogladach,nikt nikogo niepotepia za nic.kazdy mowi to co chce i nawet nauczycielka niejest pewna czy jest wierzaca,jest katolikiem chyba z przyzwyczajenia,ale ma calkiem inne spojrzenie niz jakas katechetka..

katolicy postrzegaja boga jak cos przerazajacego,ktos kto karci za winy..itd jednak kto dzis sie go boi?? oprucz "dzeici ojca dyrektora" wszyscy tak naprawde na to leja,a na religie napewno wiekszosc chodzi bo poprostu jest,nom i mozna soebie latwo sredia poprawic..a tak naprawde od serca chodzimy do kosciola?nie,
czy pamietamy co mowilismy przy komunni?nie!

90% katolikow,to tylko "Katolicy"a jak ktos szczerze powie ze nim nie jest to czy staje sie gorszy? jestesmy wychowywani w tej wierze a tak naprawde jej nieznamy..

a propos to ja sie przyznaje do tego ze jestem katoliczka z nazwy
wierze w niego,modle sie czasem,ale nieumiem formulek,modle sie po protestancku..od serca

wiara i nadzieja umieraja ostatnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Salomon
Prze Ziom :)
Prze Ziom :)


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 343

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co - może nie obrażaj tak w czambuł wszystkich katolików? Staram sie być wierzącym ale jakoś nigdy nie wyobrażałem sobie Boga jako "coś przerażającego", nie wierzę "z przyzwyczajenia", czy też z wygody. Wierzę bo jest to mi bardzo w życiu potrzebne. I łatwiej iść przeż życie wiedząc, że jest Ktoś, kto Ciebie zawsze rozumie, zna i czuwa. (przepraszam za banały, ale tak to czuję)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bedeaniolem
Tubylec
Tubylec


Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 55

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niechcialam nikogo obrazic stwierdzam poporstu fakty,ogolne pojecia.heh wiesz ze takiej wiary potrzebujesz?wlasnie tej?bo jest wygodna prawda?inne potrafia bardzije zblirzyc albo do boga,albo do ludzi i swiata..a "nasza"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Salomon
Prze Ziom :)
Prze Ziom :)


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 343

PostWysłany: Sro Wrz 27, 2006 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się pieknie składa, że wierzę iż "nasza" wiara jest jedyną prawdziwą, a wszystkie inne już nie. Więc po co miałbym "eksperymentować" i szukać innej? Ta mi wystarcza w zupełności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Molko
Prze Ziom :)
Prze Ziom :)


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 600

PostWysłany: Sro Wrz 27, 2006 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyną prawdziwą jasne......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Salomon
Prze Ziom :)
Prze Ziom :)


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 343

PostWysłany: Sro Wrz 27, 2006 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba każdy wierzący - czy to katolik, czy muzułmanin, czy buddysta wierzy, że jego religia jest jedyną prawdziwą. To raczej normalne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartek
Admin
Admin


Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 315
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: Czw Wrz 28, 2006 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bedeaniolem napisał:
(...) a na religie napewno wiekszosc chodzi bo poprostu jest,nom i mozna soebie latwo sredia poprawic..(...)


Nie znam takiej szkoły, w której ocena z religii brana byłaby pod uwagę do średniej ocen.

Wszystkie religie wywodzą się z Chrześcijaństwa. I racją jest to, że każdy wyznawca swojej religii będzie uważał, że to właśnie ona jest prawdziwa.

Nie tylko w naszej religii są jakieś niedociągnięcia. Czy znamy występki kapłanów, przywódców, zwierzchników innych religii? I tym samym nie wiemy, co się dzieję. Wszystko owiane jest tajemnicą, a tajemnice sieją grozę. Nasza religia jest otwarta, szuka dialogu międzywyznaniowego, a pozostałe? Gdyby nie ten krok, ten gest byłoby jeszcze ciężej. Jednak odseparowanie się i unikanie dialogu o czymś świadczy. Możemy tylko spekulować co skrywa ten sekret. Czy to tylko obawa przed utratą wiernych i zarazem upadku jednej z religii?

_________________
:becbec: :becbec2: Uwa?aj! :czytaj: Admin forum ma zawsze oczy szeroko... :wow: otwarte! :banned: :cfaniak:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum zsech.forumoteka.pl Strona Główna -> Religia i problemy filozoficzne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum